reditelstvi@gumbalkan.cz
merch oddělení +420 792 948 866
merch oddělení merch@gumbalkan.cz

GRAND PRIX FAQ

FAQ GUMBALKAN GRAND PRIX

Je to závod?

Ano, je to závod.

Budou tam výkonové kategorie?

Ne, je to sice závod, ale jde hlavně o prdel. Stejně si myslíme, že vyhraje taktika nad výkonem. Takže pokud někdo pojede autobusem, někdo traktorem a někdo feldou, potkáte se všichni tři na startovním roštu. Samozřejmě myšleno s nadsázkou.

O co se jede?

Ceny v celkové výši 10.000,- takže nějaké startovné a nechte se překvapit. První tři posádky s nejvyšším počtem odjetých kol vyhrávají.

Dostaneme nějaké polepy?

Startovní čísla, která budou přiřazena dle pořadí přihlášení.

Kolik lidí může být v jedné posádce?

minimálně 4 osoby v týmu. Minimálně dva řidiči. Diváci klidně být můžou, vstupné je dobrovolné. Budeme rádi za cokoliv

Bude hromadný start všech aut?

Ano! A bude ve stylu Le Mans, takže zaparkovaná auta, klíčky v ruce, 3,… 2,… 1,… START! Sprint k autu a bomby pecky a šestihodinové kroužená dokolečka dokola.

Auto do 25.000,- znamená pořizovací cenu?

Ano, nebudeme kontrolovat Vaše kupní smlouvy, ale použijeme vlastní tabulky a rozum. Navíc nám po registraci musíte poslat čím pojedete a pokud se shodneme, že to není do 25.000,- obvyklé ceny, tak Vám nedovolíme start. Divoké karty rádi udělíme. Takže kdo chce Mercedes v Esku, určitě jet může.

Takže úpravy se do té částky nepočítají?

Správně, klidně si pak do auta nasypte kilo, ale jde hlavně o zábavu.NECHCEME ALE ZÁVODNÍ AUTA. Chceme vizuální tuninki. Křídla a podobné nesmysly. Karbon keramické brzy, profi rámy a podvozky na miliony nechte doma. Jde o to si užít zábavu s autem, které se na to nehodí. Máš limuzínu? Jedeš! Máš okruhový speciál? TAK TOHLE NENÍ AKCE PRO TEBE. Všechny závody jsou momentálně zbytečně nudné, protože se všechno moc hrotí. A my chceme, ať je náš závod hlavně zábava. PODSTATOU JE VZÍT NESMYSLNÉ AUTO A KROUŽIT S NÍM 6 HODIN PO OKRUHU. Pokud chcete vzít závoďák, jeďte jinam.

Mám si brát nějaké náhradní díly?

Doporučujeme minimálně olej, náhradní brzdy a obutá kola. Zbytek necháme na Vás.

Je povinná helma?

ANO.

Je povinný hasičák?

ANO, pevně přichycený uvnitř auta v dosahu řidiče.

Může jet na okruhu více lidí v autě?

Ano, ale všichni musí mít helmu a pásy.

Musí mít auto rám?

NE, pokud nebude z odpadních trubek.

Jaké můžu mít pneumatiky?

Jakékoliv, ale musí mít aspoň nějaký vzorek. Je nám celkem buřt, jestli letní, zimní, slicky, semislicky nebo MTčka. Novinka, od dubna 2022 nesmí být auta na asfaltové šestihodinovky vybaveny slicky ani semislicky.

Je povolený kontakt?

Ne. Není to Gumbalkan a ťukance do sebe v lese v nulové rychlosti. Tady se pojede rychle a nechceme, ať se zabijete.

Můžu si dát na auto křídlo?

Měl bys. Nechceme tam sériovou oktávku v nudné stříbrné. Zapojte fantazii a buďte kreativní. Čekáme, že všechny auta budou vypadat jako pravé závoďáky, ne jako auto od Vaší babičky. Klidně ať je to extrém!

Musí mít auto doklady?

Nemusí. Ale nesmí z nich odpadat věci, musí mít světla a tak. Více v technických požadavcích na vozidla na našem webu.

Musí auta splňovat nějaké technické předpisy?

Ano a budeme je fakt kontrolovat a pokud se shodneme v ředitelství závodu, že je auto nebezpečné pro Vás nebo pro ostatní, tak Vás nepustíme do závodu. Takže všichni budou mít nové brzdy a auta v celku bez děr v prazích a podlahách a nepoteče z nich olej proudem.

Proč tak striktní?

Protože když se někdo rozseká a umře, tak se závod zpomalí. Protože když z někoho poteče olej, tak se závod zpomalí. Pokud někdo nedobrzdí a skončí mimo trať, tak se závod taky co? Zpomalí. Pokud Vaše auto bude vrak a rozbije se po pár kolech a budete nepojízdní, tak budete nasraní, že jste si nezajezdili. Takže tomu fakt věnujte nějakou péči, ať si to užijete.

Můžeme po závodě nechat auto na okruhu?

V případě autokrosového Grand Prix ano, ale je třeba mít k tomu připravenou plnou moc. Můžete tam klidně nechat i auto bez papírů. Co se týče okruhu ve Vysokém Mýtě a Mostě, tak tahle možnost není.

Budou k dispozici boxy?

V případě autokrosového Grand Prix a Grand Prix ve Vysokém Mýtě bude připravena servisní zóna, kde se dá tankovat a opravit auto. Boxy tam nejsou.Co se týče Grand Prix v Mostě, tak tady boxy jsou a je možné si je pronajmout.

Bude nějaká časomíra?

Ano, bude oficiální časomíra v každém autě, která se do aut bude instalovat při technických přejímkách.

Co když se nabourám?

Snad nebudeš potřebovat sanitku a hasiče, i když obojí je zajištěné. Odtah je taky zajištěný. Pokud lehce ťukneš do svodidel, tak se to neřeší, pokud proletíš svodidlama (tak se pravděpodobně zabiješ) a ještě k tomu budeš možná platit ta svodidla. Platí jednoduché pravidlo, kdo škodu způsobí, ten ji hradí.

Co když nabourám někoho jiného?

Budeme rádi, pokud se to nebude dít. Vždy jde vina rovným dílem 50:50 mezi účastníky nehody.

Bude tam občerstvení?

Ano, v areálu je možnost dát si jídlo a pitíčko. V připadě Vysokého Mýta bližší info pošleme mailem.

Je možnost přespat v areálu?

V případě autokrosového Grand Prix ano, v ostatních případech můžete využít nějaké ubytko za pár korun v okolí.